Ładowarki WALLBOX – przydomowe stacje ładowania

Elektryczne samochody uważane są za przyszłość ludzkości. Choć, jak już zdążyliśmy się dowiedzieć, nie są tak ekologiczne, jakbyśmy chcieli, to ich popularność wciąż rośnie i raczej nie zapowiada się, aby zmalała. Elektryczne auta to komfortowe pojazdy, które w obsłudze nie różnią się od aut spalinowych. Zasilane są jednak innym czynnikiem, którym jest energia elektryczna. Energii mamy pod dostatkiem, dlatego właśnie ładowarki wallbox, które służą jako przydomowe stacje ładowania to świetne rozwiązania dla każdego posiadacza pojazdu elektrycznego lub hybrydowego.

czytaj całość »
Jak odczytać plik DDD z tachografu?

Managerowie całej floty kierowców oraz pojazdów, które wyposażone są w cyfrowe tachografy, obciążeni są bardzo odpowiedzialnymi zadaniami. Oprócz samego odpowiedniego ustawienia urządzenia, do ich obowiązków należy odczyt tachografów oraz zdalne odczytywanie pliku DDD. Są to pliki, które w profesjonalny sposób zapisują cały raport transportu w stosunkowo krótkim czasie.

czytaj całość »
Drogi płatne e-TOLL – co się zmienia w pierwszym kwartale 2023 roku?

Wraz z nadejściem pierwszego kwartału 2023 roku, kierowcy korzystający z dróg płatnych e-TOLL w Polsce mogli spodziewać się zmian w stawkach za przejazd. Zmiany te wprowadzane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, które określa stawki opłat e-TOLL za korzystanie z autostrad, dróg ekspresowych oraz dróg krajowych i wojewódzkich. Zgodnie z tym rozporządzeniem, stawki opłat za korzystanie z dróg płatnych zostaną zwiększone o średnio 13 proc. w stosunku do cen z 2022. Zmiany te mają na celu pokrycie kosztów utrzymania dróg oraz modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowej.

czytaj całość »
Jak przygotować się do kilkugodzinnej jazdy autem?

Ludzie są zdecydowanie różni, jedni mogliby w aucie spędzić całe życie, podróżując, a drudzy za kierownicą nie czują się wcale jak ryba w wodzie, a raczej jak ryba na lądzie. Niezależnie od tego, którym typem osobowości jesteś, do każdej podróży zwłaszcza tej kilku lub kilkunastogodzinnej, powinieneś się dobrze przygotować. W 2022 roku weszły w życie nowe przepisy drogowe, a mandat, jaki możesz otrzymać za niepoprawną jazdę, wrósł kilkukrotnie. Warto się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem podróży. Ważne ubezpieczenie auta na podróż to również niezbędna rzecz. Jeśli wybieramy się na przykład na wakacyjną podróż do Chorwacji autem, to warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenia, które uchronią nas przed kradzieżą lub zniszczeniem.

czytaj całość »
Jaką ładowarkę do samochodu wybrać?

Samochodów elektrycznych na rynku coraz więcej, jednak liczba stacji ładowania elektryków nie jest do nich dostosowana. Dane z 2022 roku pokazują, że w Polsce pojawiło się dotychczas 2494 stacji ładowania, a samochodów ponad 60 000. Ogromna różnica, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z samochodami, które co około 400-500 km trzeba ładować, a okazuje się, że nie ma gdzie i to nie dlatego, że stacje są tak oblegane. Mimo że liczba publicznych miejsc wyposażonych w ładowarki do akumulatorów samochodowych rośnie, wciąż nie mamy gwarancji, że uzyskamy dojście do prądu zawsze, kiedy będziemy go potrzebować.

czytaj całość »
Transport, spedycja i logistyka – jak je rozróżnić?

W każdej branży konieczne jest posługiwanie się specjalistyczną terminologią. Niekiedy poszczególnych słów używa się wymiennie, pojęcia są mylone lub zacierana jest granica między jednym a drugim. Wiedz, że na rozwój gospodarki ogromny wpływ ma branża TSL, która składa się z transportu, spedycji oraz logistyki. Ich działania są ze sobą ściśle powiązane i mogą być realizowane na terenie ogólnokrajowym lub międzynarodowym. Sprawdź, jak rozróżnić wspomniane pojęcia!

czytaj całość »
Kiedy pobierać dane z tachografu?

Praca kierowcy jest bardzo ważna. Aby transport ludzi czy przedmiotów odbył się z powodzeniem, należy kontrolować trasę. Pobieranie danych z tachografu i karty kierowcy to główne obowiązki, których musi pilnować każdy przewoźnik. Od 2006 roku wymagany jest tylko i wyłącznie tachograf cyfrowy. Natomiast pojazdy, które zostały zarejestrowane przed tym terminem, mają zazwyczaj tachograf analogowy i mogą przy nim pozostać, bez konieczności wymiany. Co więcej, bardzo ważne jest terminowe pobieranie danych z tachografu ze względu na uniknięcie kar, jakie mogą zostać nałożone na firmę za nieprzestrzeganie przepisów prawa. Wszystko na ten temat zebraliśmy w tym artykule. Przeczytaj uważnie!

czytaj całość »
Czym jest tracker GNSS i do czego służy?

GPS może być wykorzystywany w różnych sytuacjach. W szczególności, gdy potrzebujemy znaleźć drogę dojazdu z punktu A do punktu B, namierzyć dziecko czy swojego psa, który ma chip. Warto wiedzieć, że takie urządzenie jak tracker GPS składa się z odbiornika sygnału GPS oraz modemu GSM. Takie połączenie umożliwia śledzenie lokalizacji danej jednostki w czasie rzeczywistym. Czym jest zatem tracker GNSS? Do czego służy tracker GNSS? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

czytaj całość »
Jak technologia GPS może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków?

Poziom bezpieczeństwa na drogach cały czas nie jest odpowiedni. Wprowadzane przepisy w Kodeksie Drogowym zarówno utrudniają, jak i ułatwiają poruszanie się po jezdni. Co więcej, liczba aut w Polsce stale rośnie. W ciągu 10 lat zwiększyła się ona o ok. 10 mln, z czego stanowczą większością były samochody osobowe. Tylko w 2021 r. doszło w Polsce do prawie 23 tys. wypadków drogowych. Zginęło w nich aż 2 tys. osób, a ponad 26 tys. zostało rannych. Jak zatem poprawić bezpieczeństwo na drogach? Jak technologia GPS może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

czytaj całość »
Jak zapłacić mandat przez Internet? – Instrukcja krok po kroku

Nowe zmiany w taryfikatorze mandatów znacznie zwiększyły koszt wysokości mandatu i ilość punktów karnych za wykroczenia drogowe. Wymuszone pierwszeństwo, zaparkowanie pojazdu na zakazie czy przekroczona prędkość to jedne z wielu naruszeń drogowych. Możliwości bycia zatrzymanym przez kontrolę jest mnóstwo, a sytuacje te wywołują sporo stresu. Aby jak najszybciej uporać się z negatywnymi emocjami związanymi z przewinieniem, warto od razu spłacić nałożony przez funkcjonariuszy mandat. Najlepszym sposobem będzie uregulowanie płatności drogą internetową i choć wielu osobom wydaje się to skomplikowanym procesem, tak w rzeczywistości rozwiązanie jest bardzo intuicyjne i proste. Dzięki temu możesz spłacić mandat, nie wychodząc z domu i nie stojąc w kolejce. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją, która w przejrzysty sposób tłumaczy, jak dokonać zapłaty.

czytaj całość »
Zmiany w nowym taryfikatorze mandatów

Ostatni rok pokazał kierowcom, jak wiele zmian zostało wprowadzonych w taryfikatorze mandatów za wykroczenia drogowe, i nie da się ukryć – wysokości kar finansowych często zginają z nóg. Z tego względu przygotowaliśmy artykuł, w którym dowiesz się najważniejszych informacji odnośnie wykroczeń drogowych i przypisywanych im mandatów. Pozwoli to na ostrożniejsze prowadzenie samochodu zwłaszcza w obszarach, w których często występuje kontrola policji.

czytaj całość »
Lokalizator GPS – Monitoruj swój motocykl!

Jeżeli jesteś posiadaczem motocykla, doskonale wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Podczas jazdy każdy kierowca musi mieć oczy dookoła głowy, nawet jeśli i tak zachowuje szczególną ostrożność podczas prowadzenia swojego pojazdu. Jednak wiele kolizji i wypadków na drodze nie jest zależna od nas samych, lecz również od innych uczestników ruchu drogowego, na których zachowanie nie mamy wpływu. Lokalizator GPS mimo swojej głównej funkcji monitorowania ma wbudowany akcelerometr, który wykryje zderzenia na podstawie danych. Natomiast, jeżeli chodzi o najważniejsze zadania urządzenia GPS, należą do nich: obsługa sygnałów nawigacyjnych, obsługa różnych czujników, aktualizacja konfiguracji i wiele innych, w zależności od wyboru urządzenia. Dowiedz się, jaki lokalizator wybrać, by sprawdzał się przez lata.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni lokalizator?

Lokalizator GPS do samochodu jest popularnym urządzeniem, które służy do kontrolowania trasy pojazdów firmowych i prywatnych, zabezpiecza auto przed kradzieżą, a także staje się cenną technologią w sytuacji wypadku drogowego, bądź kolizji. Urządzenie śledzące, czyli lokalizator ze wbudowanym modułem GPS (Global Positioning System) działa za pomocą przesyłania specjalnego sygnału z nadajnika samochodu do satelitów, co pozwala przekazać informacje dotyczące współrzędnych pojazdu. Zależnie od tego, czy poszukujesz lokalizatora do celów prywatnych, czy urządzenia firmowego, które wpłynie na efektywność pracy kierowców, sprawdzi się inny rodzaj lokalizatora. Serdecznie zachęcamy do dalszego czytania artykułu, w którym pomagamy dobrać odpowiednie urządzenie względem Twoich preferencji.

czytaj całość »
E-toll – urządzenie które warto posiadać

Z dniem 30 września tego roku wykorzystywany dotąd system viaTOLL ustąpił miejsca nowoczesnemu narzędziu, jakim jest e-TOLL. To nic innego jak zaawansowany technologicznie mechanizm elektronicznego naliczania opłaty za przejazd. Uiszczenie wymaganej kwoty jest możliwe na jeden z trzech sposobów – poprzez aplikację e-TOLL PL albo zainstalowanie w pojeździe certyfikowanego urządzenia OBU lub ZSL. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tym dwóm ostatnim rozwiązaniom.

czytaj całość »
e-TOLL – na czym polega nowy system pobierania opłat?

e-TOLL jest nowoczesnym systemem poboru opłat na płatnych odcinkach autostrad, dróg krajowych oraz ekspresowych. System ten powstał w celu zlikwidowania dotychczasowych kolejek do kas, które tworzyły się podczas dokonywania płatności za pokonywaną trasę płatnego odcinka. Technologia opiera się na lokalizowaniu pozycji pojazdu za pomocą satelitarnego namierzania oraz wykorzystywaniu wirtualnych bramownic do sprawdzenia, czy opłata za przejazd została pokryta przez kierowcę. Innowacyjne rozwiązanie znacznie usprawnia ruch na autostradach i innego rodzaju drogach ekspresowych. Więcej na ten temat przeczytasz w dalszych akapitach tego artykułu.

czytaj całość »
E-toll aplikacja mobilna – wady i zalety

E-TOLL jest nowoczesnym systemem przeznaczonym do uiszczania opłat za przejazd płatnymi drogami. Schemat jego działania bazuje na technologii pozycjonowania satelitarnego. Dzięki zastosowanym mechanizmom pozwala on na realizację kompleksowej obsługi kierowców on-line. W jego ramach naliczanie opłat odbywa się na jeden z trzech sposobów. To aplikacja e-TOLL PL, urządzenie OBU albo ZSL. Już teraz sprawdź, jak korzystać z aplikacji e-TOLL i zapoznaj się z wadami oraz zaletami tego rozwiązania.

czytaj całość »
Jakie kary obowiązują za brak wdrożenia w e-TOLL?

System poboru opłaty elektronicznej e-TOLL zastępuje manualne rozliczanie płatności za przejazd po danej trasie. Ma to służyć przede wszystkim zapobieganiu kolejek do kas, które często tworzyły się na autostradach i drogach ekspresowych czy krajowych. Technologia oparta jest na wyznaczaniu pozycji pojazdu przez zastosowanie pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic. Dowiedz się więcej na temat systemu, płatności oraz o karach, które obowiązują za brak wdrożenia systemu e-TOLL.

czytaj całość »
Nowy system poboru opłat na autostradach – co musisz wiedzieć?

Wdrożenie nowego systemu poboru opłat na autostradach było już kilkukrotnie przekładane. Teraz jednak zmiany te stają się faktem. Już wkrótce (dokładnie od 1 grudnia 2021 roku) z państwowych autostrad znikną tak zwane bramki i szlabany, na których kierowcy musieli dotąd zatrzymywać się, aby uiścić opłatę za przejazd – będzie to przykład realizacji w praktyce idei „free-flow”. Tegu typu nowoczesne oraz efektywne przekształcenia przyczynią się do zwiększenia przepustowości dróg i poprawy komfortu jazdy, staną się gwarantem swobodnego ruchu i zapobiegną tworzeniu się zatorów. Ponadto zaletą systemu e-TOLL jest oszczędność czasu i pieniędzy. Doskonale widać więc, że polską branżę transportową czeka prawdziwa rewitalizacja.

czytaj całość »
Inspekcja transportu drogowego e-TOLL – jak wygląda kontrola?

Kontrolę nad prawidłowym uiszczaniem opłaty za pomocą systemu e-TOLL sprawuje w Polsce Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej. Kontroli prawidłowości dokonuje się po to, aby wszyscy użytkownicy zobowiązani do uiszczenia opłaty spotykali się ze sprawiedliwym traktowaniem, a także w celu zapewnienia wpływów z poboru opłaty elektronicznej do Krajowego Funduszu Drogowego, niezbędnych do budowy i utrzymania dróg krajowych

czytaj całość »
Kara e-TOLL – co grozi i jak się odwołać?

System e-TOLL zastępuję obowiązujący do tej pory viatoll. Dla kierowców autobusów i ciężarówek uiszczanie opłat drogowych nie jest niczym nowym. Jednak system, który jest innowacyjny w stosunku do swojego poprzednika i opiera się głownie na technologii geolokalizacyjnych na początku może wydawać się nieco kłopotliwy. Kierowcy powinni również zapoznać się z karami, jakie wiążą się z nieprawidłowościami w uiszczaniu opłat przez e-TOLL, a także z zasadami odnośnie tego, jak się od nich odwołać.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl