Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Jak zaktualizować nawigację samochodową?

Jak zaktualizować nawigację samochodową?

W dzisiejszym dynamicznym świecie podróży nawigacje samochodowe przekształciły się w niezastąpione narzędzie, które umożliwia nam bezstresowe dotarcie do celu. Bez względu na to, czy wybierasz się na krótką przejażdżkę po mieście, czy na dłuższą podróż w nieznane rejony, aktualna nawigacja zapewnia pewność, że omijasz korki, nie trać cennego czasu i docierasz bezbłędnie. Niemniej jednak kluczowym elementem efektywnej pracy jest aktualizacja nawigacji, która obejmuje uaktualnianie map i oprogramowania. W tym przewodniku zgłębimy tajniki tego procesu i dowiemy się, jak zaktualizować mapę, byś mógł cieszyć się wyjątkowym komfortem i precyzją nawigacji, której potrzebujesz podczas każdej podróży.

Gdzie zaktualizować nawigacje?

Aktualizacje nawigacji są dzisiaj bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu masz kilka opcji do wyboru:

  • serwisy samochodowe i elektroniczne,
  • autoryzowani sprzedawcy producenta nawigacji,
  • sklepy z elektroniką,
  • własny dom (za pomocą komputerowego oprogramowania).

Pamiętaj, że sposób aktualizacji może różnić się w zależności od modelu i producenta nawigacji. Zawsze warto skonsultować się z dokumentacją urządzenia lub oficjalnymi źródłami, aby dokładnie dowiedzieć się, jak przeprowadzić aktualizację dla Twojej nawigacji.

Uaktualnienie mapy w nawigacji

Uaktualnienie mapy nawigacji odbywa się najczęściej poprzez wgranie całkowicie nowych map. Nie będzie to jednak możliwe w przypadku wszystkich urządzeń. Urządzenia starszego typu, często nie nadają się do aktualizacji ze względu na to, że nikt nie wpadł na pomysł, aby stworzyć nową wersję wgranych map. Jedyną opcją jest wgranie systemu całkowicie odnowa. Ta opcja może okazać się jednak droższa niż zakup nowego urządzenia, dlatego warto przemyśleć, czy na pewno się opłaca. Podczas wgrywania nowych map lub aktualizacji, warto zwrócić uwagę na to, czy na pewno zostaną nam wgrane najnowsze dane. Może zdarzyć się tak, że mapy oznaczone jako 2023 będą zawierały informacje z końcówki 2022, co może przysporzyć wiele kłopotów, zwłaszcza w obcych dla nas miejscach.

Koszt wgrania mapy do nawigacji

Koszt wgrania nowej mapy w nawigacje jest albo go nie ma. Wszystko zależy od tego, jaki model i producenta urządzenia wybraliśmy, kupując urządzenie. Aktualizacja mapy, zgodnie z wolą producenta, jest często oferowana za darmo przez pewien okres od zakupu. Jeśli producent nie oferuje usługi darmowego wgrania aktualizacji, warto zapytać, czy można zrobić to w jednym z ich autoryzowanych serwisów za opłatą. Koszt takiej aktualizacji często nie przekracza 300 zł. Z pomocą przyjść może również pobliski serwis samochodów lub serwis urządzeń elektrycznych, który może mieć taką usługę w swojej ofercie.

Jak zaktualizować mapy w GPS?

Mapy produkowane po 2010 roku, zwłaszcza te wbudowane w samochodach często nie wymagają aktualizacji. Aktualizacja nawigacji następuje automatycznie, gdy tylko mapa złapie połączenie z siecią Wi-Fi lub LTE. Dzięki temu nie musimy czekać długich godzin na wgranie nowej mapy, ponieważ wgrywane są tylko aktualizacje oraz poprawki związane z terenem. Pozwala to oszczędzić nie tylko czas, ale i pamięć w urządzeniu, która też przecież jest ograniczona. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że czasem coś może pójść nie tak i mapa nie zostanie zaktualizowana w całości. Warto ją mimo wszystko oddać raz na jakiś czas do serwisu lub własnoręcznie zaktualizować za pomocą oprogramowania komputerowego. Już wiesz, jak zaktualizować nawigację?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl