Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Co warto wiedzieć o tachografach inteligentnych drugiej generacji?

Co warto wiedzieć o tachografach inteligentnych drugiej generacji?

Tachograf inteligentny drugiej generacji to zaawansowane urządzenie stosowane w pojazdach użytkowanych w transporcie drogowym. Jest to następca tradycyjnych tachografów analogowych oraz tachografów cyfrowych pierwszej generacji. Tachograf inteligentny drugiej generacji ma szereg nowych funkcji i cech, które mają na celu poprawę monitorowania czasu pracy kierowców oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Co to jest tachograf inteligentny drugiej generacji i jakie ma funkcje?

Główne funkcje inteligentnych tachografów drugiej generacji obejmują:

  • Tachografy te precyzyjnie rejestrują czas pracy kierowcy, w tym czas jazdy, czas pracy innej niż jazda, przerwy i czas odpoczynku. Dzięki temu możliwe jest dokładne monitorowanie czasu pracy i przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń czasu pracy kierowców.
  • Inteligentne tachografy drugiej generacji gromadzą również informacje dotyczące pojazdu, takie jak prędkość, dystans pokonany oraz dane dotyczące identyfikacji pojazdu.
  • Kierowcy korzystają z cyfrowych kart kierowcy, które są odczytywane przez tachograf. Karta kierowcy przechowuje informacje o kierowcy, umożliwiając personalizację danych i umożliwiając łatwe przekazywanie informacji.
  • Tachografy drugiej generacji mają zaawansowane mechanizmy zabezpieczające dane, co zapewnia większą integralność i niezmienność informacji zapisanych w urządzeniu.

Tachografy inteligentne — dlaczego wymiana będzie obowiązkowa?

Wymiana tachografów na inteligentne drugiej generacji będzie obowiązkowa zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. Taka decyzja wynika z potrzeby usprawnienia systemu monitorowania czasu pracy kierowców oraz zapewnienia większej spójności i bezpieczeństwa danych. Inteligentne tachografy drugiej generacji wprowadzają szereg ulepszeń w porównaniu do wcześniejszych modeli. Mają bardziej zaawansowane funkcje, które umożliwiają dokładniejsze i bardziej precyzyjne monitorowanie czasu pracy kierowców. Nowe tachografy są odporniejsze na manipulacje i zapewniają większą integralność danych. Wymiana tachografów na inteligentne drugiej generacji ma na celu zwiększenie skuteczności kontroli czasu pracy kierowców oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzięki bardziej precyzyjnemu monitorowaniu czasu pracy można skuteczniej zapobiegać przekroczeniom dopuszczalnych limitów i ograniczać ryzyko wypadków spowodowanych zmęczeniem kierowcy.

Kiedy trzeba wymienić tachograf?

Wymiana tachografów na inteligentne drugiej generacji jest obowiązkowa dla wszystkich pojazdów użytkowanych w transporcie drogowym. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, inteligentne tachografy drugiej generacji muszą być zainstalowane w nowych pojazdach zarejestrowanych po 21 sierpnia 2023 roku. W pojazdach, które zarejestrowane zostały przed tą datą, wymiana tachografu będzie obowiązkowa do końca 2024 roku. Wymiana tachografów powinna być dokonana zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w danym kraju.

Wymiana tachografów — o tym trzeba pamiętać!

Przed przystąpieniem do wymiany tachografu na inteligentny drugiej generacji, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Konieczne jest przestrzeganie harmonogramu wymiany ustalonego przez władze regulacyjne. Wszelkie terminy wymiany oraz związane z nimi procedury powinny być ściśle przestrzegane, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji prawnych. Należy pamiętać o konieczności przeszkolenia kierowców w zakresie obsługi nowego tachografu. Nowe funkcje inteligentnych tachografów i procedury pracy mogą wymagać dodatkowego szkolenia, aby zapewnić właściwe korzystanie z urządzenia i przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl