Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Przegląd urządzeń e-TOLL: Kompletny przewodnik po dostępnych opcjach

Korzyści z Urządzeń e-TOLL: Nowoczesne Rozwiązania dla Kierowców i Firm

System e-TOLL, wprowadzony w Polsce, to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające elektroniczne pobieranie opłat za przejazdy drogami płatnymi. Korzystanie z urządzeń e-TOLL niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla kierowców indywidualnych, jak i firm transportowych. W tym wpisie przyjrzymy się głównym zaletom tych urządzeń i jak mogą one ułatwić życie użytkownikom dróg płatnych.

 1. Automatyczne Naliczanie Opłat

Jedną z największych zalet urządzeń e-TOLL jest możliwość automatycznego naliczania opłat za przejazdy drogami płatnymi. Dzięki temu kierowcy nie muszą zatrzymywać się na bramkach, co znacząco skraca czas podróży i eliminuje stres związany z ręcznym dokonywaniem opłat.

 1. Oszczędność Czasu

Korzystanie z urządzeń e-TOLL pozwala na szybsze i płynniejsze przejazdy przez drogi płatne. Kierowcy nie muszą zatrzymywać się na bramkach i tracić czasu na dokonywanie płatności, co jest szczególnie korzystne w godzinach szczytu lub podczas długich podróży.

 1. Wygoda i Prostota Użytkowania

Urządzenia e-TOLL są zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowników. Są łatwe w instalacji i obsłudze, a nowoczesne technologie, takie jak GPS i GSM, zapewniają bezproblemowe działanie. Aplikacje mobilne dodatkowo ułatwiają monitorowanie i zarządzanie opłatami.

 1. Dokładne Śledzenie i Monitorowanie

Urządzenia e-TOLL, szczególnie te przeznaczone dla firm transportowych, oferują zaawansowane funkcje śledzenia i monitorowania pojazdów. Dzięki temu firmy mogą dokładnie kontrolować swoje floty, analizować trasy i optymalizować koszty operacyjne.

 1. Zarządzanie Finansami

Korzystanie z e-TOLL ułatwia zarządzanie finansami, szczególnie dla firm. Dzięki dokładnym raportom i zestawieniom, firmy mogą lepiej kontrolować wydatki na opłaty drogowe, co pomaga w optymalizacji budżetu i planowaniu finansów.

 1. Bezpieczeństwo

Elektroniczny system poboru opłat e-TOLL zmniejsza potrzebę zatrzymywania się na bramkach, co redukuje ryzyko wypadków i kolizji na zatłoczonych punktach poboru opłat. Automatyzacja procesu naliczania opłat sprawia, że podróże są bezpieczniejsze.

 1. Ekologiczność

Eliminacja konieczności zatrzymywania się na bramkach przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin, co jest korzystne dla środowiska. Płynne przejazdy przez drogi płatne oznaczają mniej czasu spędzonego na postoju, a tym samym mniejszą emisję CO2.

 1. Elastyczność i Skalowalność

System e-TOLL oferuje rozwiązania dostosowane do różnych typów użytkowników – od indywidualnych kierowców po duże firmy transportowe. Aplikacje mobilne, urządzenia OBU (On-Board Unit) i ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) umożliwiają dopasowanie systemu do specyficznych potrzeb każdego użytkownika.

 

Rodzaje urządzeń e-TOLL

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające elektroniczne pobieranie opłat za przejazdy drogami płatnymi w Polsce. Użytkownicy mogą korzystać z różnych typów urządzeń, które pomagają w automatycznym naliczaniu opłat. Każde z tych urządzeń ma swoje specyficzne cechy i zastosowanie, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników.

 1. Urządzenia OBU (On-Board Unit)

Urządzenia OBU to niewielkie, zamontowane w pojazdach urządzenia, które komunikują się z systemem e-TOLL za pomocą technologii GPS. Urządzenia te są idealne dla osób, które często korzystają z dróg płatnych. Główne cechy OBU to:

 • Automatyczne naliczanie opłat: Bez konieczności ręcznego wprowadzania danych.
 • Łatwa instalacja: Urządzenia są zazwyczaj proste w montażu i nie wymagają specjalistycznych umiejętności.
 • Stała łączność z systemem e-TOLL: Dzięki technologii GPS i GSM.
 1. Zewnętrzne urządzenia ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny)

ZSL to bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które integrują się z istniejącymi systemami lokalizacyjnymi w pojazdach. Są one szczególnie przydatne dla firm transportowych, które chcą monitorować swoje floty pojazdów. Kluczowe funkcje ZSL to:

 • Integracja z systemami zarządzania flotą: Pozwala na kompleksowe monitorowanie pojazdów.
 • Wysoka precyzja lokalizacji: Zapewnia dokładniejsze śledzenie trasy i naliczanie opłat.
 • Rozbudowane funkcje analityczne: Umożliwiają analizę danych o przejazdach i kosztach.

Każdy z tych rodzajów urządzeń ma swoje unikalne zalety, które można dopasować do specyficznych potrzeb użytkowników, zapewniając wygodę i efektywność w zarządzaniu opłatami drogowymi. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od częstotliwości korzystania z dróg płatnych, typu pojazdu oraz preferencji użytkownika.

 

Zakup Urządzenia e-TOLL. Przewodnik dla Użytkowników

 1. Ocena Potrzeb

Zacznij od oceny, który rodzaj urządzenia najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Czy często korzystasz z dróg płatnych? Czy zarządzasz flotą pojazdów? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie. Pełen dostęp oferty znajdziesz na stronie internetowej www.e-toll.org.pl

 1. Rejestracja w Systemie e-TOLL

Przed zakupem urządzenia musisz zarejestrować się w systemie e-TOLL. Rejestracja jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej e-TOLL lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Podczas rejestracji podasz dane pojazdu oraz informacje o sobie lub Twojej firmie.

 1. Zakup Urządzenia

Po rejestracji wybierz odpowiednie urządzenie i dokonaj zakupu. Możesz to zrobić online, na stronie www.e-toll.org.pl  lub w punktach sprzedaży jednakże w punkach są one o wiele droższe. W przypadku OBU i ZSL, urządzenia te będą dostarczone do Ciebie z instrukcją montażu.

 1. Instalacja i Konfiguracja
 • OBU: Zamontuj urządzenie zgodnie z instrukcją. Upewnij się, że jest poprawnie podłączone i skonfigurowane do pracy z systemem e-TOLL.
 • ZSL: Jeśli zarządzasz flotą pojazdów, może być konieczna profesjonalna instalacja. Skontaktuj się z dostawcą w celu uzyskania wsparcia.
 • Aplikacja e-TOLL PL: Pobierz aplikację ze sklepu Google Play lub App Store, zainstaluj ją na swoim smartfonie i skonfiguruj zgodnie z instrukcjami.
 1. Koszty i Opłaty

Koszt urządzenia e-TOLL może się różnić w zależności od jego rodzaju i dostawcy. OBU i ZSL mogą wymagać jednorazowego zakupu urządzenia oraz ewentualnych opłat abonamentowych  za korzystanie z usługi. Aplikacja mobilna zazwyczaj wiąże się z niższymi kosztami początkowymi, ale może wymagać opłat za poszczególne przejazdy.

 1. Wsparcie Techniczne i Serwis

Wybierając urządzenie e-TOLL, zwróć uwagę na dostępność wsparcia technicznego. Renomowani dostawcy oferują pomoc w razie problemów z instalacją, konfiguracją lub działaniem urządzenia. Warto mieć pewność, że w razie potrzeby otrzymasz pomoc szybko i sprawnie.


 

 Jak Wybrać Urządzenie e-TOLL: Kompletny Przewodnik

Wybór odpowiedniego urządzenia e-TOLL jest kluczowy dla sprawnego i bezproblemowego korzystania z polskich dróg płatnych. System e-TOLL oferuje różnorodne urządzenia, które umożliwiają automatyczne naliczanie opłat za przejazdy. W tym wpisie przedstawimy, na co warto zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru urządzenia e-TOLL.

 1. Zrozumienie Typów Urządzeń e-TOLL

Zanim podejmiesz decyzję, warto zapoznać się z różnymi typami urządzeń e-TOLL dostępnych na rynku:

 • OBU (On-Board Unit): To niewielkie urządzenie montowane w pojeździe, które korzysta z technologii GPS do naliczania opłat.
 • ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny): Zaawansowane urządzenie integrujące się z systemami zarządzania flotą, idealne dla firm transportowych.
 • Aplikacja mobilna e-TOLL PL: Wirtualne urządzenie działające na smartfonie, oferujące wygodę i łatwość użycia.
 1. Kryteria Wybory Urządzenia e-TOLL
 2. Częstotliwość Korzystania z Dróg Płatnych

Jeśli regularnie korzystasz z dróg płatnych, zainwestuj w urządzenie OBU lub ZSL, które oferują stabilne i niezawodne połączenie z systemem e-TOLL. Dla okazjonalnych użytkowników aplikacja mobilna może być bardziej praktyczna.

 1. Typ Pojazdu i Specyfika Użytkowania
 • Dla kierowców indywidualnych: OBU lub aplikacja mobilna będą odpowiednie.
 • Dla firm transportowych: ZSL, które można zintegrować z systemami zarządzania flotą, będzie najlepszym wyborem.
 1. Budżet

Koszt urządzeń e-TOLL różni się w zależności od typu i dostawcy. OBU i ZSL mogą mieć wyższe koszty początkowe, ale oferują długoterminowe korzyści. Aplikacja mobilna może być tańszą opcją, ale z potencjalnymi opłatami za korzystanie.

 1. Łatwość Instalacji i Obsługi
 • OBU: Wymaga instalacji w pojeździe, co może być łatwe lub wymagać wsparcia technicznego.
 • ZSL: Może wymagać profesjonalnej instalacji i konfiguracji.
 • Aplikacja mobilna: Prosta do zainstalowania i używania, idealna dla osób preferujących nowoczesne technologie.
 1. Wsparcie Techniczne

Wybierając urządzenie, sprawdź, czy dostawca oferuje wsparcie techniczne. Jest to kluczowe w razie problemów z instalacją, konfiguracją czy działaniem urządzenia.

 1. Porównanie Dostawców

Znane firmy oferujące urządzenia e-TOLL to m.in. INS MOBILE (www.e-toll.org.pl )  która dostarcza urządzenia w konkurencyjnej cenie z dużo dostępnymi funkcjami ,

 

Podsumowanie

Urządzenia e-TOLL to nowoczesne, wygodne i efektywne rozwiązania dla kierowców i firm korzystających z polskich dróg płatnych. Automatyczne naliczanie opłat, oszczędność czasu, wygoda użytkowania, dokładne śledzenie pojazdów, lepsze zarządzanie finansami, zwiększone bezpieczeństwo, korzyści ekologiczne oraz elastyczność i skalowalność systemu to główne zalety, które sprawiają, że e-TOLL staje się coraz bardziej popularnym wyborem. Wybierając odpowiednie urządzenie e-TOLL, możesz znacznie usprawnić swoje podróże i operacje transportowe, ciesząc się nowoczesnym i efektywnym systemem poboru opłat drogowych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl