Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

e-TOLL – na czym polega nowy system pobierania opłat?

e-TOLL – na czym polega nowy system pobierania opłat?

e-TOLL jest nowoczesnym systemem poboru opłat na płatnych odcinkach autostrad, dróg krajowych oraz ekspresowych. System ten powstał w celu zlikwidowania dotychczasowych kolejek do kas, które tworzyły się podczas dokonywania płatności za pokonywaną trasę płatnego odcinka. Technologia opiera się na lokalizowaniu pozycji pojazdu za pomocą satelitarnego namierzania oraz wykorzystywaniu wirtualnych bramownic do sprawdzenia, czy opłata za przejazd została pokryta przez kierowcę. Innowacyjne rozwiązanie znacznie usprawnia ruch na autostradach i innego rodzaju drogach ekspresowych. Więcej na ten temat przeczytasz w dalszych akapitach tego artykułu.

e-TOLL – jak działa?

e-TOLL jest następcą wcześniej działającego systemu opłat viaTOLL. Zarządzane przez GDDKiA, a więc Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i utrzymywany przez Szefa Krajowej Administracji Sądowej. Na czym polega innowacyjność tego systemu? Mianowicie e-TOLL opiera się na globalnym systemie nawigacji satelitarnej, który określa pozycję kierowców. Jeżeli masa pojazdu przekracza 3,5 tony, użytkownicy zobowiązani są do regularnego informowania na temat swojego położenia za pomocą specjalnych urządzeń – lokalizatorów. Poniżej przedstawimy sprawdzone i intuicyjne lokalizatory, które pozwolą na łatwą konfigurację, a także instrukcję dokonywania płatności.

e-TOLL – jak dokonywać płatności?

Dokonywanie płatności przeraża wielu kierowców, jednak system został stworzony w wyjątkowo intuicyjny sposób, by maksymalnie usprawnić opłaty za przejazd. Wystarczy zainstalować lokalizację na urządzeniu mobilnym, a konto zweryfikować poprzez aplikację mObywatel lub Profil Zaufany. Konto powinno być zasilone w minimalnej kwocie 20 złotych. Opłata za przejazd jest niezbędna, a jej zignorowanie prowadzi w konsekwencji do kar finansowych. Jeśli z jakiegoś powodu opłata się nie powiodła, kierowcy mają 3 dni, by zakupić bilet za przejazd. Dużym ułatwieniem będą sprawdzone i intuicyjne lokalizatory, które umożliwiają łatwą konfigurację i dostosowane są do wszystkich rodzajów pojazdów. Pozwolą na łatwe namierzanie pojazdu nawet bez podłączenia do głównego źródła zasilania, dzięki czemu można uzyskać dane dotyczące trasy danego pojazdu. Poniżej przedstawiamy sprawdzone urządzenia.

Lokalizatory e-TOLL – jakie wybrać?

Obecnie produkowane lokalizatory dostosowane są do każdego rodzaju samochodu. Jednak przy wyborze, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą nie tylko w prosty sposób zamontować urządzenie, lecz również posiadają rozbudowane funkcje, między innymi:

  • Akcelerometr oraz żyroskop – Akcelerometr jest narzędziem, które precyzyjnie mierzy pomiar liniowy oraz kątowe przyspieszenie. Natomiast wbudowany żyroskop służy do pomiaru i utrzymania orientacji przestrzennej. Czujnik do pomiaru przyspieszeń oraz kątowej prędkości w trzech osiach umożliwia sprawdzenie szczegółowych danych, kiedy doszło do wypadku lub kolizji pojazdu.
  • Inteligentne wykrywanie awarii odpowiada za bezpieczeństwo kierowcy i wysyła alarmową wiadomość, jeżeli dojdzie do wypadku drogowego.
  • Zintegrowana bateria pozwala na działanie urządzenia bez wewnętrznego źródła zasilania. Dzięki temu możliwe jest sprawdzanie godziny i danych o śledzeniu nawet wtedy, gdy główne źródło zostanie wyłączone.

Szczególne uznanie wśród kierowców poruszających się po płatnych odcinkach zyskały lokalizatory e-TOLL FMT100, FMB140 z zintegrowanym procesem danych FMS i CAN. Doskonale sprawdzi się w samochodach ciężarowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl