Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Rejestracja w systemie e-TOLL – krok po kroku

Rejestracja w systemie e-TOLL – krok po kroku

E-TOLL to nowość dla kierowców pojazdu. Ulepszony system, który został wprowadzony niedawno, jest obowiązkowy dla wszystkich kierowców, jeśli chcą się oni poruszać po drogach płatnych.

Rejestracji w systemie e-TOLL możesz dokonać na trzy sposoby: internetowo, w stacjonarnej sieci Miejsc Obsługi Klienta oraz poprzez wybranego dostawcę kart flotowych.

Najszybszym sposobem na rejestrację w e-TOLL jest skorzystanie z Internetowego Konta Klienta (IKK). Wystarczy, że zalogujesz się za pomocą profilu zaufanego i założysz konto dla osoby fizycznej lub osoby fizycznej, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Możesz szybko zarejestrować pojazd i jedno urządzenie pokładowe. Co więcej, system sam aktywuje urządzenie pokładowe automatycznie. Dzięki temu możesz szybko wyjechać na drogę, która wymaga skorzystania z e-TOLL.

Rejestracji możesz dokonać w dwóch prostych krokach. Pierwszym z nich jest podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, ID Biznesowego (urządzenia pokładowego lub aplikacji) oraz adresu e-mail. Następnie należy dokonać płatności na saldo przedpłaconego konta rozliczeniowego. Należy wskazać wysokość wpłacanej kwoty (możliwe jest to od 20 zł) oraz dokonać płatności. Ideą wprowadzenia e-TOLL było jak najłatwiejsze korzystanie z systemu poboru opłat.

Do rejestracji online przez IKK będzie potrzebny dostęp do profilu zaufanego, dokument potwierdzający upoważnienie do reprezentowania (w przypadku firmy) oraz dokument rejestracyjny i dokument potwierdzający klasę emisji spalin (jeżeli nie jest ona wpisana do dowodu rejestracyjnego.

Rejestracji można dokonać także osobiście w sieci Miejsc Obsługi Klienta (ponad 200 lokalizacji dostępnych 24h na dobę). Wtedy niezbędne będzie przedstawienie takich dokumentów jak: dowód osobisty, dokument potwierdzający upoważnienie do reprezentowania przez osobę rejestrującą (w przypadku firm), dokument rejestracyjny pojazdy i dokument potwierdzający klasę emisji spalin (jeżeli nie jest ona zawarta w dowodzie rejestracyjnym).

Kolejnym sposobem na rejestrację jest pośrednictwo dostawcy kart flotowych. Taki dostawca zapewni oprócz rejestracji kompleksową obsługę rozliczeń w systemie e-TOLL. Uzupełnienie wszystkich danych w trakcie rejestracji stoi po stronie dostawcy, dlatego to on wprowadza do systemu wszystkie informacje dotyczące rejestrowanych pojazdów. W przypadku skorzystania z usług dostawcy kart flotowych użytkownik zarejestrowany w systemie e-TOLL ma także możliwość samodzielnego zarządzania swoim kontem online przez IKK (Internetowe Konto Klienta). Jeśli chcesz mieć dostęp do swojego konta, koniecznie przekaż dostawcy kart flotowych dane osób, które będą do tego uprawnione.

Podczas rejestracji konieczne będzie także określenie sposobu płatności za przejazd po płatnych drogach krajowych. Można wybrać jedną spośród dwóch opcji rozliczeń: konto przedpłacone oraz konto z odroczoną płatnością. Do każdego z kont możesz zarejestrować jakąkolwiek ilość samochodów. W przypadku wyboru drugiej opcji płatności system będzie zwiększał kwotę depozytu.

Aby rozpocząć przejazd, musisz dodać swoje urządzenie pokładowe (OBE) do systemu i powiązać z nim zarejestrowany pojazd. Możesz to zrobić przez IKK, ale też w Miejscach Obsługi Klienta.

E-TOLL umożliwia korzystanie z następujących urządzeń: aplikacji mobilnej, urządzenia pokładowego oraz Zewnętrznego Urządzenia Lokalizacyjnego (ZSL).

Upoważnienie e-TOLL

Jeśli chcesz zarejestrować w systemie e-TOLL firmę, niezbędne będzie odpowiednie upoważnienie. Taki dokument stanowi potwierdzenie, że możesz reprezentować działalność gospodarczą i w jej imieniu zarejestrować się w systemie e-TOLL.

Wzór upoważnienia znajdziesz na stronie rządowej pod adresem www.etoll.gov.pl.

Przy wypełnianiu dokumentu niezbędne będzie podanie takich danych jak:

  • numer klienta w systemie e-TOLL,
  • nazwa firmy,
  • dane osoby reprezentującej (data urodzenia, numer i seria dowodu, dane kontaktowe).

Konieczne będzie także:

  • określenie daty, do której ma obowiązywać upoważnienie,
  • podpis mocodawcy.

Upoważnienie można wypełnić w dwóch językach – po polsku i po angielsku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl