Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Jak wybrać odpowiedni lokalizator?

Jak wybrać odpowiedni lokalizator?

Lokalizator GPS do samochodu jest popularnym urządzeniem, które służy do kontrolowania trasy pojazdów firmowych i prywatnych, zabezpiecza auto przed kradzieżą, a także staje się cenną technologią w sytuacji wypadku drogowego, bądź kolizji. Urządzenie śledzące, czyli lokalizator ze wbudowanym modułem GPS (Global Positioning System) działa za pomocą przesyłania specjalnego sygnału z nadajnika samochodu do satelitów, co pozwala przekazać informacje dotyczące współrzędnych pojazdu. Zależnie od tego, czy poszukujesz lokalizatora do celów prywatnych, czy urządzenia firmowego, które wpłynie na efektywność pracy kierowców, sprawdzi się inny rodzaj lokalizatora. Serdecznie zachęcamy do dalszego czytania artykułu, w którym pomagamy dobrać odpowiednie urządzenie względem Twoich preferencji.

H2 – Lokalizator GPS – na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępny jest szereg rozmaitych lokalizatorów, co może znacznie utrudnić wybór odpowiedniego urządzenia. Każde urządzenie śledzące wyróżnia się dodatkowymi funkcjami, które okażą się doskonałym ułatwieniem podczas pokonywania dłuższych tras, umożliwią przenoszenie lokalizatora między samochodami, czy pozwalają sprawdzić szczegółowe dane dotyczące zużycia paliwa. Sprawdź, który lokalizator okaże się najbardziej przydatnym narzędziem w Twojej pracy lub dopasuj urządzenie do celów prywatnych.

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Jeżeli poszukujesz lokalizatora, który będzie uniwersalnym urządzeniem do każdego modelu auta, zdecydowanie polecamy FMT100. Narzędzie w prosty sposób umieszcza się na akumulatorze, a jego konfiguracja możliwa jest od razu po przymocowaniu lokalizatora. Czym jeszcze wyróżnia się urządzenie śledzące FMT100?

 • FMT100 ma zintegrowaną baterię pozwalającą na pracę przez okres 2 godzin bez zewnętrznego źródła zasilania. To oznacza, iż automatycznie zapisuje dane, nawet gdy zasilanie zostanie odłączone.
 • Wbudowany akcelerometr i żyroskop zapewnia odtworzenie danych podczas wypadku lub kolizji.
 • Bluetooth 4.0 zapewnia kierowcy bezpieczeństwo poprzez przesyłanie wiadomości alarmowych do odpowiednich służb, kiedy dojdzie do wypadku drogowego.
 • Monitoring danych zbiera współrzędne urządzenia, które przesyła do serwera za pośrednictwem GSM. Np. systemu lokalizacji WAYAFYAER.

Jaki lokalizator firmowy wybrać?

Firmowy lokalizator powinien wyróżniać się łatwym montażem i możliwością przenoszenia urządzeń między pojazdami. Jednak od profesjonalnego i rozbudowanego lokalizatora wymaga się znacznie więcej, niżeli od narzędzia do celów prywatnych. Sprawdź, dlaczego lokalizator GH5200 oraz FMP100 będą najlepszym rozwiązaniem dla firm.

Dla firm transportowych, spedycyjnych, kurierskich i ochroniarskich polecamy także lokalizatory FMB140 i FMB003 – bo oprócz samej lokalizacji posiadają opcje odczytu z CAN jak:

 • poziomu paliwa i jego zużycia,
 • liczby przejechanych kilometrów,
 • położenia pedału,
 • prędkości CAN.

FMB140 jest praktycznym urządzeniem, do którego można podłączyć różne urządzenia zewnętrzne (w tym czujniki niskoenergetycznych Bluetooth). Zaawansowane technologie w rozszerzonej wersji lokalizatora – ALL-CAN300 – pozwalają na dodatkowe sprawdzenie żywotności silnika, stanu poduszki powietrznej, poziomu AdBlue.

FMB003 skierowany jest do samochodów osobowych oraz dostawczych. Wymaga wpięcia w gniazdo diagnostyczne, które znajduje się w każdym pojeździe. Pozwala na przekazywanie danych do e-TOLL, obsługuje sygnały nawigacyjne oraz czujniki BLE 4.0, oraz wykrywa zderzenia przy pomocy akcelerometru.

Jaki lokalizator GPS to motocykla wybrać?

Sezon motocyklowy już rozpoczęty, dlatego dobrze zaopatrzyć się w urządzenia, które zapewnią bezpieczeństwo motocyklistom i pozwolą sprawdzić najważniejsze parametry. W szczególności polecany jest GH5200, który jako lokalizator prywatny obsługuje sygnały nawigacyjne, wykrywa zderzenia, aktualizuje konfigurację i oprogramowane układowe poprzez Bluetooth.

Funkcje parametry – czego szukać? – podsumowanie

Poszukując odpowiedniego lokalizatora, warto przede wszystkim uwzględnić funkcje, jakie ma pełnić. Czy będzie to urządzenie do celów prywatnych, czy służbowych? W branży transportowej zdecydowanie lepiej sprawdzi się rozbudowany i profesjonalny lokalizator FMB003 lub FMP140, które zbierają bardzo szczegółowe dane. Na co dzień, dla własnego bezpieczeństwa można wybrać GH5200, zwłaszcza jeśli poruszamy się motocyklem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl