Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Jak technologia GPS może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków?

Jak technologia GPS może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków?

Poziom bezpieczeństwa na drogach cały czas nie jest odpowiedni. Wprowadzane przepisy w Kodeksie Drogowym zarówno utrudniają, jak i ułatwiają poruszanie się po jezdni. Co więcej, liczba aut w Polsce stale rośnie. W ciągu 10 lat zwiększyła się ona o ok. 10 mln, z czego stanowczą większością były samochody osobowe. Tylko w 2021 r. doszło w Polsce do prawie 23 tys. wypadków drogowych. Zginęło w nich aż 2 tys. osób, a ponad 26 tys. zostało rannych. Jak zatem poprawić bezpieczeństwo na drogach? Jak technologia GPS może się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Statystyki wypadków samochodowych w Polsce

Statystyki wypadków samochodowych w Polsce pokazują, że najczęstszymi przyczynami są m.in.:

  • niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych,
  • znaczne przekroczenie prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym,
  • ciągłe przyspieszanie i hamowanie,
  • jazda na zderzaku.

Policyjny raport, który publikowany jest co roku na oficjalnej stronie internetowej, przedstawia dokładną analizę ilości wypadków, rannych, zabitych, a także przyczyny zdarzeń kolizji drogowych. W 2021 r. najwięcej wypadków było w czerwcu, lipcu oraz październiku. Doszło do nich na drogach dwukierunkowych jednojezdniowych. Ponadto od stycznia 2022 r. system mandatów został zaktualizowany, przez co kary finansowe są obecnie dużo wyższe niż dotychczas. Już teraz odnotowano pozytywne rezultaty tego działania.

W jaki sposób GPS wpływa na zmniejszenie ilości wypadków samochodowych?

Każdy, kto posiada w aucie system GPS, w przypadku niebezpieczeństwa, może szybko powiadomić policję, pogotowie ratunkowe czy straż pożarną. Szacuje się, że czas zgłoszenia może być krótszy o 50%-60%, a śmiertelność na drogach w ciągu roku zmniejszona o 2500 osób. Lokalizator GPS automatycznie zawiadamia służby, które są najbliżej zdarzenia. Nowe technologie MP GPS to wyższy poziom zarządzania, dzięki czemu bezpieczeństwo jazdy może być wyższe, a ilość wypadków samochodowych mniejsza. Jednym z dostawców profesjonalnego sprzętu i aplikacji bazujących na lokalizatorze GPS jest Rikaline technologie GPS.

Monitorowanie techniki jazdy za pomocą raportów

Technologia GPS w logistyce pozwala na odczytywanie danych w czasie rzeczywistym, które przede wszystkim przedstawiają sposób prowadzenia pojazdu. Co więcej, po każdej zakończonej trasie można wygenerować raport zawierający wszystkie niezbędne informacje do analizy podróży. Dane te to m.in. długość przebytego dystansu, średnia i maksymalna prędkość jazdy, spalanie oraz zużycie paliwa. Ponadto takie monitorowanie pozwala kierowcy np. na poprawę jakości jazdy oraz bezpieczeństwa na drodze. Prowadzenie pojazdu na zasadzie „gaz-hamulec” czy zbyt ostre i nagłe skręty skutkują obciążeniem silnika i szybszym zużyciu wielu elementów. Jeśli dochodzi do takich manewrów, konieczne jest doskonalenie techniki jazdy.

Możliwość wezwania pomocy za pomocą GPS

Technologia GPS służy przede wszystkim do wyznaczania drogi z punktu A do punt B. Dzięki czemu, wiemy, w którym kierunku jechać, jaki jest czas dojazdu, a także bez przeszkód można zlokalizować dany pojazd. Dodatkowo lokalizator GPS działa automatycznie dzięki czemu, może zawiadomić o niebezpiecznym zdarzeniu. Szczególnie w przypadku, kiedy kierowca nie jest w stanie samodzielnie przekazać informacji o zagrożeniu odpowiednim służbom. Jest to możliwe dzięki zaprogramowanemu przyciskowi SOS. Dzięki tak innowacyjnemu rozwiązaniu GPS przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl