Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Jak doładować konto e-TOLL

Jak doładować konto e-TOLL

System e-TOLL, który zastąpił system viaTOLL, został stworzony do poboru opłat w formie elektronicznej za przejazd po niektórych płatnych odcinkach dróg. To nowoczesne rozwiązanie funkcjonuje na podstawie technologii pozycjonowania satelitarnego. Na autostradach zostały utworzone specjalne pasy przejazdowe dla użytkowników e-TOLL.

Nowy system jest obowiązkiem dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów, niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

Uwaga: 30 września 2021 zakończył się okres przejściowy ze starego systemu, kiedy to kierowcy musieli przenieść się na nowe rozwiązanie – system e-TOLL. 1 grudnia tego samego roku zostaną zlikwidowane bramki na autostradach, co będzie dużą innowacją dla kierowców, którzy często korzystali z tego rodzaju dróg.

E-TOLL – jak doładować

Jeśli już przeniosłeś się na nowy system, nie zapomnij, że musisz regularnie doładowywać swoje konto. Dzięki modernizacji systemu będzie to teraz o wiele łatwiejsze niż w przypadku viaTOLL. Wraz z systemem została udostępniona specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia szybkie i sprawne doładowanie konta. Uruchomiono także Internetowe Konto Klienta. Dzięki tym nowościom nie będzie potrzeby, aby stacjonarnie dokonywać opłat, a ponadto – oprócz konta przedpłaconego, dostępna będzie również płatność okresowa.

Zasadniczą różnicą między viaTOLL i e-TOLL jest sposób gromadzenia danych o opłatach. Nowe rozwiązanie wykorzystuje GPS-a, a dane mogą być zbierane przez aplikację mobilną, urządzenie OBU lub moduł GPS, który na stałe zamontowany jest w samochodzie.

O tym, jak doładować konto e-TOLL przez Internet przeczytasz poniżej.

Doładowanie e-TOLL przez Internet

Doładowanie konta e-TOLL nie jest skomplikowane. Potrzebujesz jedynie dostępu do Sieci i GPS-a. Rejestracji możesz dokonać elektronicznie za pośrednictwem Internetu, tak samo jak dokonywać należnych opłat. Zbędne będą urządzenia viaBOX, a do prawidłowego działania systemu wystarczy urządzenie elektroniczne, które działa na Androidzie i iOS przez dedykowaną aplikację. Można także korzystać ze specjalnych, autoryzowanych urządzeń OBU albo Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych.

Przechodząc do sposobów rozliczania płatności, będziesz miał do wyboru konto przedpłacone lub konto z odroczoną płatnością.

Doładowanie konta rozliczeniowego w trybie przedpłaconym jest łatwe i może być wykonane zdalnie za pośrednictwem przelewu, Internetowego Konta Klienta lub przez aplikację mobilną (tu możesz wykorzystać karty płatnicze, karty flotowe, płatności mobilne, takie jak BLIK czy Pay-By-Link).

Dla tych, którzy preferują tradycyjne płatności stacjonarne, możliwe są one w Miejscach Obsługi Klienta. Wtedy możesz dokonać opłaty za pomocą karty płatniczej, karty flotowej lub gotówki.

W przypadku konta z odroczoną płatnością masz do wyboru cztery metody płatności przez IKK (Internetowe Konto Klienta), do których zalicza się:

  • karta flotowa,
  • płatność mobilna – BLIK, Pay-By-Link,
  • przelew bankowy,
  • karta płatnicza.

Możliwe jest także opłacenie noty w Miejscach Obsługi Klienta za pomocą karty płatniczej, karty flotowej i gotówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl