Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Inspekcja transportu drogowego e-TOLL – jak wygląda kontrola?

Inspekcja transportu drogowego e-TOLL – jak wygląda kontrola?

Kontrolę nad prawidłowym uiszczaniem opłaty za pomocą systemu e-TOLL sprawuje w Polsce Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej. Kontroli prawidłowości dokonuje się po to, aby wszyscy użytkownicy zobowiązani do uiszczenia opłaty spotykali się ze sprawiedliwym traktowaniem, a także w celu zapewnienia wpływów z poboru opłaty elektronicznej do Krajowego Funduszu Drogowego, niezbędnych do budowy i utrzymania dróg krajowych

Inspekcja transportu drogowego e-toll – jak wygląda kontrola?

Wizja kontroli transportu drogowego może wywoływać stres i zdezorientowanie. System poboru opłat e-TOLL obecnie znajduje się na etapie wdrażania, co może przyczyniać się do powstawania dodatkowych obaw. Jeśli jednak zainstalujemy aplikację mobilną e-TOLL to możemy być spokojni – system na podstawie geolokalizacji automatycznie naliczy opłaty, które musimy uiścić. Technologia będzie więc działać na naszą korzyść i wyeliminuje ryzyko tego, że pominiemy dany odcinek drogi bądź nie zapłacimy wystarczającej kwoty z powodu komplikacji przy bramkach czy innych problemów technicznych. Przy okazji kontroli GITD sprawdzi nie tylko, czy uiszczone opłaty pokrywają się ze stanem faktycznym, ale skontrolują min. czytelność tablic rejestracyjnych. Kontrola transportu drogowego pod kątem sprawdzania prawidłowości korzystania z systemu e-TOLL będzie prowadzona z wykorzystaniem nowej floty radiowozów. Te z kolei, zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt do monitorowania i rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

Kontrola transportu drogowego

Zapowiadane kontrole inspekcji transportu drogowego mogą być bardziej dokładne, a także wiązać się z wyższymi konsekwencjami finansowymi niż miało to miejsce do tej pory. Pamiętajmy, że w trakcie sprawdzania naszego pojazdu, inspektor może wykazać nieprawidłowości, które nie będą dla nas jasne, bądź też nie będziemy się z nimi zgadzać. W celu rozwiązania kwestii spornych do naszej dyspozycji pozostaje infolinia inspekcja transportu drogowego. Warto też wiedzieć, że na kierującego pojazdem nie może zostać nałożona więcej niż jedna kara pieniężna za brak wprowadzenia do urządzenia mobilnego, zewnętrznego systemu lokalizacyjnego lub urządzenia pokładowego prawidłowych danych o kategorii pojazdu stwierdzone w trakcie jednej doby.

E-toll kara za brak opłaty

Przejazd płatnym odcinkiem drogi państwowej, za który zdecydujemy się zapłacić z wykorzystaniem systemu e-TOLL może kosztować nas zdecydowanie więcej niż założyliśmy. W przypadku awarii aplikacji bądź naszego urządzenia mobilnego, w wyniku której nie zapłacimy wymaganej kwoty, możemy spodziewać się mandatu w wysokości 500 zł. Jeśli ponadto w trakcie kontroli okaże się, że nasze tablice rejestracyjne są nieczytelne, grozi nam kolejne 500 zł mandatu. O czytelności tablic rejestracyjnych powinniśmy pamiętać też w sytuacjach takich jak przejazd ślubny czy w przypadku zakrywania tablic naklejkami czy znakami. Nowa flota dedykowana kontroli została zaprojektowana tak, aby działać także w ruchu pojazdów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl