Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

E-toll – urządzenie które warto posiadać

E-toll – urządzenie, które warto posiadać

Z dniem 30 września tego roku wykorzystywany dotąd system viaTOLL ustąpił miejsca nowoczesnemu narzędziu, jakim jest e-TOLL. To nic innego jak zaawansowany technologicznie mechanizm elektronicznego naliczania opłaty za przejazd. Uiszczenie wymaganej kwoty jest możliwe na jeden z trzech sposobów – poprzez aplikację e-TOLL PL albo zainstalowanie w pojeździe certyfikowanego urządzenia OBU lub ZSL. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tym dwóm ostatnim rozwiązaniom.

Urządzenie poboru opłat OBU i ZSL

W związku z wnoszeniem opłat za przejazd płatnymi fragmentami polskich dróg niezbędne jest przekazywanie danych określających dokładną lokalizację samochodu, którym się poruszamy. Kierowcy mają tutaj możliwość dokonania wyboru, co do sposobu przesłania tego typu informacji. Mogą postawić zarówno na urządzenie OBU, jak i ZSL. Przed zakupem takich elementów wyposażenia swojego auta warto zapoznać się z oficjalną listą dopuszczonych operatorów OBU i ZSL, która zamieszczona jest na stronie internetowej etoll.gov.pl i stawiać jedynie na dozwolony sprzęt wysokiej jakości. Korzystanie z potwierdzonej sieci dystrybucji ma tutaj priorytetowe znaczenie, ponieważ przekazanie do użytku takich urządzeń świadczy o tym, że uzyskały one pozytywne wyniki w przeprowadzonych testach integracyjnych, jakie między innymi posiada firma INS MOBILE, której certyfikat dostępny jest tutaj.

Urządzenie OBU – co to takiego?

OBU e-TOLL to przenośne urządzenie pokładowe On Board Unit, które działa w technologii GNSS i do pozyskiwania informacji (danych geolokalizacyjnych) o położeniu samochodu wykorzystuje transmisję danych. Korzystając z niego, nie można zapominać również o tym, aby zarejestrować się w systemie e-TOLL i zająć się przypisaniem tego urządzenia do konkretnego pojazdu. Jest to urządzenia pokładowe niewielkich rozmiarów, podłączone przez wtyczkę zapalniczki lub za pomocą źródła zasilania pojazdu. Instalacja takiego elementu wyposażenia powinna odbywać się zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji obsługi. Montaż OBU jest szybki i nieskomplikowany.
W naszej ofercie można znaleźć następujące urządzenia OBU: ETOLL FMT100 OBU, ETOLL FMP100 OBU, ETOLL FMB003 OBU, ETOLL GH5200 OBU.

Urządzenie ZSL do systemu e-TOLL – jak działa?

ZSL e-TOLL to Zewnętrzny System Lokalizacyjny, czyli GPS na stałe zamontowany w pojeździe. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tego nieco bardziej zaawansowanego rozwiązania powinny nawiązać kontakt z odpowiednim operatorem ZSL i dokonać wymiany urządzenia. Niezwykle ważne jest to, aby zgłaszać się jedynie do uprawnionych podmiotów, które uzyskały pozytywny wynik w testach dopuszczających do systemu e-TOLL i spełniają określone z góry wymagania. Zadaniem takiego operatora jest zainstalowanie tego urządzenia w konkretnym pojeździe oraz aktywowanie usługi e-TOLL i połączenie jej z tym elementem wyposażenia. Trzeba wyraźnie podkreślić, że także w tym przypadku niezbędne jest przypisanie ZSL do swojego samochodu. Urządzenie to charakteryzuje się szerszym zakresem posiadanych funkcji – oprócz korzystania z systemu opłat e-TOLL, można wykorzystywać go między innymi do rozliczania czasu pracy kierowców zawodowych, zarządzania posiadaną flotą pojazdów oraz kontroli ilości paliwa pozostającej w baku. W naszej ofercie znajduje się lokalizator FMB140 ZSL ze zintegrowanym procesorem danych FMS i CAN oraz wodoodporny lokalizator FMT100 ZSL z łącznością bluetooth i baterią podtrzymującą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl