Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE  -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych  CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU  - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V)  – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

E-TOLL a przyczepa kempingowa

E-TOLL a przyczepa kempingowa

E-TOLL jest nowym rozwiązaniem, które zastąpiło dotychczas używane przez kierowców viaTOLL. Jest ono oparte o technologię pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem GPS.

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, czy są oni zobligowani do korzystania z e-TOLL. Z poniższego artykuły dowiesz się, jakie przepisy obowiązują w przypadku różnych typów pojazdów oraz przyczep, w tym kempingowych.

Opłatom za przejazd autostradą na odcinkach państwowych podlegają kierowcy samochodów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej, które nie przekraczają 3,5 tony. Dotyczy to autostrad płatnych, dróg ekspresowych i krajowych,. Kierowcy takich pojazdów mogą wnosić opłaty za pomocą systemu e-TOLL lub stacjonarnie przy bramkach na autostradzie.

Przyczepa kempingowa e-TOLL

Do 30.11.2021 roku wnoszenie opłat za przejazd autostradą w systemie e-TOLL jest dobrowolne dla kierowców pojazdów do 3,5 tony. Zalicza się do nich: jednoślady (motocykle, skutery) i trójkołowce; samochody osobowe lub samochody osobowe z przyczepą (ich łączna masa nie może przekroczyć 3,5 tony!); samochody dostawcze lub samochody dostawcze z przyczepą (tak samo, jak w przypadku osobówek – zestaw nie może przekroczyć 3,5 tony!); mikrobus do 9 miejsc siedzących (wliczając kierowcę) albo taki sam mikrobus z przyczepą – tak samo, jak w dwóch poprzednich przypadkach ich łączna masa nie może przekroczyć 3,5 tony.

Jeżeli chodzi o pojazdy cięższe niż 3,5 tony, to korzystanie przez ich kierowców z systemu e-TOLL jest obowiązkowe. Dotyczy to zarówno pojazdów samochodowych, jak i zespołów pojazdów oraz autobusów (niezależnie od ich masy całkowitej). Kierowcy pojazdów ciężkich po mają obowiązek korzystania z systemu e-TOLL i uiszczanie opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady tylko w sposób elektroniczny. Jeśli nie dopełnisz tego obowiązku, nie będziesz miał możliwości zapłaty za przejazd w punkcie manualnym na autostradzie.

Aby zarejestrować się w systemie e-TOLL, masz do wyboru kilka sposobów. Pierwszym z nich jest rejestracja online przez internetową stronę rządową (www.etoll.gov.pl), drugim – stacjonarna rejestracja w jednym z Miejsc Obsługi Klienta, a ostatnią opcją jest dołączenie do systemu za pośrednictwem wybranego dostawcy kart flotowych.

Jeśli wybierzesz sposób rejestracji online, który jest najszybszą opcją, musisz założyć profil zaufany (chyba że już go posiadasz). W przypadku działalności gospodarczej dodatkowo weź ze sobą dokument, który będzie dowodem na możliwość reprezentacji prawnej przez osobę dokonującej rejestracji. Niezbędny będzie też dokument, na podstawie którego można określić kategorię pojazdu (np. dowód rejestracyjny, karta pojazdu, wyciąg ze świadectwa homologacji).

Pamiętaj, aby dopilnować wszystkich niezbędnych formalności związanych z e-TOLL. Za brak uiszczenia opłaty możesz być ukarany mandatem w wysokości od 500 zł do nawet 1500 zł. Służby zwiększają kontrolę w tym zakresie i będą wyciągać konsekwencje za lekceważenie przepisów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl