Promocje
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN
ETOLL FMB003 OBU – SAM. OSOBOWE I DOSTAWCZE -zaawansowany terminal śledzący z funckją odczytu danych CAN

99,00 zł

Cena regularna: 354,24 zł

80,49 zł

Cena regularna: 288,00 zł

szt.
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator
ETOLL FMP100 OBU - GNIAZDO ZAPALNICZKI (12/24V) – do każdego rodzaju samochodów - mały i inteligentny lokalizator

49,00 zł

Cena regularna: 183,27 zł

39,84 zł

Cena regularna: 149,00 zł

szt.
ETOLL GH5200 OBU
ETOLL GH5200 OBU

9,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

8,12 zł

Cena regularna: 32,52 zł

szt.
Kontakt

Czym jest tracker GNSS i do czego służy?

Czym jest tracker GNSS i do czego służy?

GPS może być wykorzystywany w różnych sytuacjach. W szczególności, gdy potrzebujemy znaleźć drogę dojazdu z punktu A do punktu B, namierzyć dziecko czy swojego psa, który ma chip. Warto wiedzieć, że takie urządzenie jak tracker GPS składa się z odbiornika sygnału GPS oraz modemu GSM. Takie połączenie umożliwia śledzenie lokalizacji danej jednostki w czasie rzeczywistym. Czym jest zatem tracker GNSS? Do czego służy tracker GNSS? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Tracker GNSS - co to jest?

Aby wyjaśnić, czym jest tracker GNSS, musimy poszczególne frazy rozebrać na czynniki pierwsze. Tracker to urządzenie, które jest połączeniem telefonu komórkowego oraz odbiornika GPS. Natomiast GPS jako system śledzenia lokalizacji korzysta z Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej, w skrócie GNSS. System ten to zbiór satelitów, które korzystają z mikrofalowych sygnałów do wysyłania informacji o m.in. lokalizacji, kierunku jazdy, prędkości i czasu pojazdu do urządzeń GPS. Warto wiedzieć, że trackery mogą mieć różne zastosowania, a co za tym idzie, dostępne są w różnych wersjach. Mogą być one prostym urządzeniem, które przekazuje informacje za pomocą jednego przycisku lub wysłania wiadomości SMS. Co więcej, mogą być także sprzętem, które jest bardzo zaawansowane technicznie i odporne na oddziaływanie rozmaitych czynników zewnętrznych.

Tracker GNSS - do czego służy?

System GNSS służy przede wszystkim do nawigacji satelitarnej. To znaczy, że można wyznaczyć współrzędne położenia danego punktu na podstawie pomiaru. Tracker GNSS pomocny jest zatem znajdywania lokalizacji konkretnego punktu oraz śledzenia lokalizacji poruszających się jednostek. Warto także wiedzieć, że odbiornik GNSS składa się z następujących segmentów:

 • kosmicznego,
 • kontrolnego,
 • użytkownika,

które odpowiadają za wskazywanie danych.

Czy warto korzystać z GNSS? Funkcje trackera

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem trackera GNSS, przeanalizuj za i przeciw. Jednak my odpowiadamy, że warto go mieć. Ma on podstawowe funkcje, o których już wspomnieliśmy, ale poza tym przydatny jest także w wielu innych sytuacjach. Dodatkowe funkcje trackera to m.in.:

 • śledzenie trasy w czasie rzeczywistym,
 • dwukierunkowa komunikacja głosowa – możliwość połączenia głosowego do innej osoby, a także poprzez zapisanie trzech numerów, te upoważnione mogą skontaktować się z właścicielem urządzenia – działa to tak samo jak zwykły telefon komórkowy w trybie głośnomówiącym,
 • dyskretne połączenie z trackerem – połączenie jednokierunkowe,
 • alarm SOS – w sytuacji zagrożenia wystarczy dłużej przycisnąć odpowiedni przycisk, aby wezwać pomoc,
 • alarm przekroczenia prędkości,
 • alarm wyjścia poza strefę dozwoloną.

Zastosowanie trackera GNSS

Po konfiguracji trackera GNSS korzystanie z niego jest bardzo proste. W szczególności przydatny jest on dla kierowców, którzy pokonują długie trasy. Dzięki niemu odbiornik GNSS mierzy i pobiera współrzędne geograficzne, a telefon przesyła je np. do drugiego telefonu. W ten sposób kierowcy mogą informować siebie wzajemnie np. o napotkanych utrudnieniach na drodze.

Tracker GNSS służy też firmom transportowym i spedycyjnym do kontroli, ochrony kierowców i ładunków.
Poprawia zarządzanie flotą transportową oraz przyczynia się do skrócenia czasu realizacji zleceń. Obniża koszty przejazdu oraz spalania paliwa. Certyfikowane trackery służą do pobierania opłat drogowych np. w polskim systemie E-TOLL

Dobrym wyborem w zależności od rodzaju samochodów są trackery:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl